Zapraszamy do zapoznania się z naszymi specjalistami



Psycholog, opiekun praktyk i staży, wykładowca

PSYCHOLOG

mgr Katarzyna Garlicka


[email protected]


Zapisy na wizyty prywatne, praktyki oraz staże są zamknięte do końca roku - 2025.

Jestem właścicielką Naukowej Psychologii. Aktualnie pracuje w Poradni Psychologicznej i prowadzę procesy lecznicze online. Współpracuje również ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym udzielając wsparcia psychologicznego studentom i doktorantom. Przyjmuje w Punktach Konsultacyjno-Psychologicznych w Katowicach oraz Zabrzu.

Psycholog humanistyczny i behawiorysta. Posiada również uprawnienia do coachingu oraz trenerskie.

Absolwentka 5-letnich jednolitych studiów magisterskich Uniwersytetu SWPS w Katowicach. Doświadczenie zdobywała: Poradnia Zdrowia Psychicznego w Novum-Med, Poradnia Zdrowia Psychicznego Teraply.pl w Katowicach, Poradnia Zdrowia Psychicznego w Centrum Zdrowia Psychicznego i Terapii Uzależnień AL-MED w Wodzisławiu Śląskim, Archidiecezjalnym Domu Hospicyjnym św. Jana Pawła II w Katowicach, SPZOZ Repty – Górnośląskim Centrum Rehabilitacji im. gen. Jerzego Ziętka w Tarnowskich Górach, Fundacji KIS Leonardo i Małopolskim Centrum Profilaktyki w Krakowie. Na studiach była również tutorką w Akademii Przyszłości gdzie wzmacniała poczucie własnej wartości u dziecka, prowadziła również szkolenia dla tutorów i była asystentką ds. szkoleń na region katowicki. Zarządzała, jako liderka klubem GIC ponad 150 inwestorów w Krakowie prowadząc wystąpienia oraz coaching. Zajmowała się również organizacją i współprowadzeniem warsztatów oraz spotkań praktyków rozwoju osobistego MeetPRO. Wspierała procesy organizacyjne dotyczące różnych Targów w Krakowie. Jest autorką e-booka, który przeprowadza przez cały proces operacji zachowując przy tym równowagę psychiczną u pacjenta: Operacja – jak sobie z nią poradzić? Na konsultacjach pomaga przygotować się psychicznie do operacji i zabiegu chirurgicznego chroniąc przy tym pacjenta przed wystąpieniem zaburzeń psychicznych. Prywatnie zajmuje się od ponad 15 lat chorymi przewlekle - niepełnosprawnymi. Posiada również doświadczenie zawodowe w opiece nad chorującymi przewlekle posiadającymi diagnozę nieuleczalnej i postępującej choroby prowadzącej do niepełnosprawności oraz śmierci. Podczas studiów przeprowadzała badania magisterskie wśród lekarzy zabiegowych i niezabiegowych dotyczące sprężystości psychicznej, poczucia kontroli i radzenia sobie ze stresem zawodowym.

 

Kieruje się w swojej pracy nurtem humanistycznym opartym na współpracy, empatii, szacunku i poszukiwaniu rozwiązań problemów życiowych dostosowanych do potrzeb pacjentów. Wierzy w to, że pacjent posiada wszelkie zasoby do tego, aby żyć w dobrostanie psychicznym niezależnie od czynników zewnętrznych. Do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie uwzględniając jego wartości życiowe, cele, osobowość oraz motywacje. Wykorzystuje również różne rodzaje psychologii: stresu, osobowości, motywacji, społeczną, relacji, pozytywną, traumy, pracy oraz behawioryzm.

 

Kieruje się otwartością, uważnością i tolerancyjnością dla każdego pacjenta. Wspiera w procesie dochodzenia do równowagi psychicznej po przebytych traumach oraz zakańcza patologie żałoby (zespół przewlekłej żałoby) trwającej dłużej niż 12 miesięcy. Wspiera w ciężkich momentach życiowych i pomaga pokonać blokady psychiczne w podejmowaniu się działań zmieniających różne obszary życia.

 

Zakres usług:

Podczas pierwszej wizyty jest przeprowadzany wywiad diagnostyczny na którym wspólnie z pacjentem omawiane są założenia leczenia. Pacjent może ujawnić swoje potrzeby i motywacje, które skłoniły go do tego, aby podjąć się procesu leczniczego. Podczas procesu pacjent może wnieść problemy, które przeszkadzają mu w życiu i otrzymuje rozwiązania odpowiednio dobrane do jego motywacji, celów, osobowości oraz wartości życiowych. Proces zostaje zakończony w przypadku poprawienia się znacząco stanu psychicznego u pacjenta i całkowitym zaniku objawów zaburzenia, bądź zakończenia danego obszaru problematycznego np. procesu rozwodowego. Zakończenie procesu jest ustalane wspólnie z pacjentem.

 

Leczę zaburzenia: adaptacyjne, depresyjne, lękowe oraz psychosomatyczne. Zajmuje się również zespołem przewlekłej żałoby i udzielaniem wsparcia w procesie przygotowywania się do operacji oraz pomagam opiekunom osób chorych. W ramach konsultacji w zależności od potrzeb pacjenta prowadzę poradnictwo, interwencje kryzysową, wsparcie psychologiczne i terapie psychologiczną.

Zajmuje się także diagnozą psychologiczną: osobowość, temperament, radzenie sobie ze stresem i wypalenie zawodowe. Pracuje z pacjentami powyżej 15 roku życia. Potrzebne jest dostarczenie zgody rodzica na konsultacje psychologiczną. Dla pacjentów chorych jest możliwość udzielenia teleporady.

 

Problemy w funkcjonowaniu społecznym:

- nieporozumienia rodzinne

- trudności w bliskich relacjach

- problemy z komunikacją z innymi

- trudności w budowaniu więzi

- uwikłanie w relacje toksyczne

- nierozwiązane konflikty

- rozwód/rozpad związku

- trudności wynikające z chorób przewlekłych powodujące ograniczenia w kontaktach społecznych.

 

Problemy psychiczne:

- kryzysy psychiczne, życiowe, sytuacyjne, suicydalne

- trudności z powrotem do równowagi psychicznej po przeżytej traumie

- trudności w radzeniu sobie ze stresem

- stres przewlekły spowodowanym chorobą, bądź opieką nad chorym

- stres zawodowy

- mobbing

- brak asertywności

- niskie poczucie własnej wartości

- brak motywacji i chęci do życia

- różnego rodzaju lęki w tym lęk przed śmiercią/umieraniem/chorobą

- wypieranie emocji i własnych potrzeb

- trudności w ustaleniu ścieżki życiowej, bądź kariery.

Zapraszam

Co wyróżnia tego specjalistę


Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne, zmniejsz stres i ryzyko zachorowania na poważne choroby. Zapisz się na wizytę.



mgr Ewa Grinberg - socjolog, studentka psychologii, wykładowca

Jestem magistrem socjologii (Uniwersytet Łódzki), muzykiem (Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. H.Wieniawskiego w Łodzi), studentką V roku psychologii specjalność Psychologia Kliniczna i zdrowia (Społeczna Akademia Nauk w Łodzi), słuchaczką studiów podyplomowych z zakresu Psychologia kryzysu i interwencji kryzysowej (Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu). Planuję, niezwłocznie po uzyskaniu magisterium z psychologii powrócić do doktoratu, który z powodów zdrowotnych przerwałam, lecz tym razem interdyscyplinarnie.

Jestem miłośniczką nauk humanistycznych, szczególnie tych z pogranicza socjologii i psychologii oraz neuropsychologii. Obecnie zajmuję się problemami i patologiami społecznymi w ujęciu holistycznym.

Jako członek Łódzkiego Towarzystwa Alzheimerowskiego z/s w Łodzi na co dzień zajmuję się chorymi na choroby otępienne w szczególności z Chorobą Alzheimera (AD) w ramach prowadzonego przez stowarzyszenie Środowiskowego Domu Samopomocy.

Będąc dydaktykiem, z praktyką w ramach studiów doktoranckich, z pasją przekazuję wiedzę w sposób przystępny lecz wyczerpujący. W swoim dorobku posiadam między innymi rozdział z podręcznika "Cyberbezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Realny i wirtualny problem polityki bezpieczeństwa" Wydawnictwa Difin. Współpracuję także z periodykiem "Głos Seniora", gdzie publikuję dostosowane do potrzeb seniorów artykuły.

Co wyróżnia tego specjalistę


Tutaj pojawi się wkrótce link


Specjalista psycholog kliniczny, psychoterapeuta psychodynamiczny,opiekun praktyk i staży, wykładowca


joannabogudal-borkowska@naukowapsychologia.pl



Joanna Bogudał-Borkowska, magister psychologii i specjalistka w dziedzinie psychologii klinicznej, jest certyfikowaną psychoterapeutką psychodynamiczną z wieloletnim doświadczeniem.

Absolwentka 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, uzyskała certyfikat psychoterapeuty psychodynamicznego w Instytucie Studiów Psychoanalitycznych im. Hanny Segal. W ramach programu specjalizacji w dziedzinie psychologii klinicznej człowieka dorosłego w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. H. Grzegorzewskiej w Warszawie zdała egzamin państwowy przyznający jej tytuł specjalisty w dziedzinie psychologii klinicznej. Jej rozwój zawodowy jest wzbogacany nieustannie o szkolenia, uczestnictwo w konferencjach naukowych oraz poprzez naukę na studiach doktoranckich w Instytucie Psychologii Państwowej Akademii Nauk, gdzie prowadzi badania w obszarze terapii z udziałem zwierząt.

Specjalistka zdobywała doświadczenie zawodowe w wielu znanych placówkach, takich jak Mazowieckie Specjalistyczne Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie, gdzie w ramach praktyk wspierała Pacjentów w Zespole Leczenia Środowiskowego (wizyty domowe), a następnie w trakcie pracy zawodowej prowadziła diagnozę, indywidualne wsparcie, kurs asertywności, komunikacji, psychoedukację dla przebywających na oddziale psychiatrycznym. Ponadto posiada doświadczenie we wsparciu osób doświadczających przemocy (Specjalistyczny Ośrodku Wsparcia dla Kobiet i Dzieci Ofiar Przemocy w Rodzinie przy Centrum Praw Kobiet), pracy terapeutycznej z osobami oraz zaburzeniami ze spektrum autyzmu. W ramach pracy w Poradni Zdrowia Psychicznego w Szpitalu Bielańskim im. ks J. Popiełuszki w Warszawie oraz Centrum Medycznego im. Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Radzyminie zajmowała się diagnozą, wsparciem oraz psychoterapią Pacjentów. Zna też trudności doświadczane przez osoby leczące się z powodu chorób somatycznych, w tym po urazach – praca na oddziale dziennym NZOZ Rehabilitacja Izabelin.

Posiada doświadczenie dydaktyczne w prowadzeniu praktyk i staży studenckich, kursu w ramach programu przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii, programu przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu służb medycznych, jest wykładowcą akademickim.


W swojej praktyce zawodowej Joanna Bogudał-Borkowska kieruje się Kodeksem Etyczno-Zawodowym Psychologa oraz Kodeksem Etyki Psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej, którego jest członkiem. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

​Joanna Bogudał-Borkowska jest również autorką artykułów dotyczących zdrowia psychicznego (Świat Problemów, Niebieska Linia), książek na temat Porozumienia bez Przemocy i bajkoterapii (cykl: Opowieści o Czujątkach, Wydawnictwo Oficyna Impuls).

 

W ramach współpracy z Naukową Psychologią Joanna Bogudał-Borkowska prowadzi  psychoterapię indywidualną oraz jest opiekunem praktyk studenckich i staży psychologicznych, autorką szkoleń i kursów.


Obszary pomocy:

-depresja

-zaburzenia lękowe różnego pochodzenia

-zaburzenia osobowości

-schizofrenia

-konflikty rodzinne

-trudności w relacjach

-problemy w komunikacji z innymi i asertywności

-zaburzenia więzi

-konflikty wewnętrzne

-niskie poczucie własnej wartości

-rozwód, zakończenie związku

-trudności związane z opieką nad chorującą bliską osobą

-kryzys psychiczny

-trudność w radzeniu sobie ze stresem

-choroby przewlekłe i związane z nimi trudności emocjonalne

-stres zawodowy, wypalenie, mobbing

-brak motywacji i chęci do życia

-wypieranie emocji i własnych potrzeb

-problemy związane z różnicami kulturowymi

-doświadczenie uchodźstwa

-trudności w ustaleniu ścieżki życiowej, bądź kariery.


Co wyróżnia tego specjalistę


Zapisz się na konsultacje psychoterapeutyczą i rozpocznij proces terapeutyczny


Kolejny artykuł Pani mgr Joanny Bogudał-Borkowskiej